Kalendar

Kalendar
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
17.00
Drevna šuma
Mindaugas Survila, Litvanija, 2017, 85′
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
18.30
Na ivici slobode
Anita Mathal Hopland & Jens Lengerke, Danska, Rusija, Ukrajina, 2017, 75’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
20.00
Devojke Zlatne zore
Håvard Bustnes, Norveška, Danska, Finska, 2017, 95`
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
21.30
Havanjani
Julien Temple, Velika Britanija, 2017, 126′
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
17.00
Avec L’Amour
Ilija Cvetkovski, Makedonija, 2017, 66’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
18.30
Crvena duša
Jessica Gorter, Holandija, 2017, 90`
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
20.00
Donkeyote
Chico Perreira, Španija, Nemačka, Velika Britanija, UK, 2017, 86’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
21.30
Majči
Josip Lukić, Hrvatska, 2018, 52`
Q&A Josip Lukić
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
22.22
Lavetovi
Igor Bezinović, Hrvatska, 2018, 16’
Q&A Igor Bezinović
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
17.00
Nokija – Povezivali smo ljude
Arto Koskinen, Finska, 2017, 92’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
18.30
Najružniji auto
Grzegorz Szczepaniak, Poljska, 2017, 47’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
20.00
Obskuro Baroko
Evengelia Kranioti, Grčka, Francuska, 2018, 60`
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
21.30
Fenixxx
Mihai Gavril Dragolea, Rumunija, 2017, 50`
Q&A Mihai Gavril Dragolea
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
17.00
Hor sumraka – zasnovano na „Fragmentima izumiranja”
Nika Saravanja, Alessandro d’ Emilia, Italija, 2017, 62`
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
18.30
Kinšasa Makambo
Dieudo Hamadi, Kongo, Francuska, Švajcarska, Nemačka, Norveška, 2018, 75’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
20.00
Princ od Notingvuda
Sonia Kronlund, Francuska, Nemačka, 2017, 85’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
21.30
Priče koje naša kinematografija (ni)je ispričala
Fernanda Pessoa, Brazil 2017, 80`
Q&A Fernanda Pessoa
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
17.00
Brižna Lorna
Annika and Jessica Karlsson, Švedska, 2017, 60’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
18.30
Kada rat počne
Jan Gebert, Češka Republika, Hrvatska, 2018, 76`
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
20.00
Kedi
Ceyda Torun, Nemačka, SAD, Turska, 2016, 79’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
21.30
male planete
Dirk Manthey, Nemačka, 2018, 97`
Q&A Dirk Manthey
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
17.00
Moldavsko čudo
Stian Indrevoll, Moldavija, Norveška, 2017, 82`
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
18.30
Bregzitanija
Timothy George Kelly, Velika Britanija, 2017, 80`
Q&A Charlotte Kuhbrandt
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
20.00
Moderni muškarac
Eva Mulvad, Danska, Nemačka, 2017, 85`
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
21.30
Lejla na mostu
Gulistan, Elizabeth Mirzaei, Kanada, Avganistan, 2017, 97`