Kalendar

Kalendar
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
16.00
Sovjetski hipici
Terje Toomistu, Estonija, Nemačka, Finska, 2017, 85’
Q&A Terje Toomistu
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
18.00
Gde si sada, Žoao Pedro Rodrigeš?
Joao Pedro Rodrigues, Portugal, 2017, 21’
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
18.22
Poslednji put kad sam video Makao
Joao Pedro Rodrigues & Joao Rui Guerra Damata, Portugal, 2012, 85’
Q&A Joao Pedro Rodrigues
Centar za kulturu Vlada Divljan
19.00
Kedi
Ceyda Torun, Nemačka, SAD, Turska, 2016, 79’
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
20.00
Isus, znaš
Ulrich Seidl, Austrija, 2003, 87’
Centar za kulturu Vlada Divljan
21.00
Mapa puna snova
Danilo Lola Ilić, Hrvatska, 2017, 72′
Q&A Danilo Lola Ilić, Biserka Vranić, Milan Rašula, Elis Lovrić
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
16.00
Dobre vesti: Kolporter, mrtvi psi i drugi ljudi iz Beča
Urlich Seidl, Austrija, 1990, 126’
Q&A Urlich Seidl
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
18.00
Matura
Ulrich Seidl, Austrija, 1982, 50’
Q&A Urlich Seidl
Centar za kulturu Vlada Divljan
19.00
male planete
Dirk Manthey, Nemačka, 2018, 97`
Q&A Dirk Manthey
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
20.00
Rodeo
Kiur Aarma, Raimo Joerand, Estonija, Finska, 2018, 74`
Q&A Kiur Aarma, Raimo Joerand
Centar za kulturu Vlada Divljan
21.00
Havanjani
Julien Temple, Velika Britanija, 2017, 126′
Centar za kulturu Vlada Divljan
19.00
Vestvud: Pankerka, ikona, aktivistkinja
Lorna Tuker, Velika Britanija, 2018, 78’
Centar za kulturu Vlada Divljan
21.00
Devojke Zlatne zore
Håvard Bustnes, Norveška, Danska, Finska, 2017, 95`
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
16.00
U podrumu
Urlich Seidl, Austrija, Nemačka, 2014, 85′
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
18.00
Varpa – obećana zemlja
Bruno Aščuks, Letonija, 2017, 95′
Centar za kulturu Vlada Divljan
19.00
Lica mesta
Agnes Varda & JR, Francuska, 2017, 89’
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
20.00
Devojka i drvo
Vlado Škafar, Slovenija, 2008, 100’
Q&A Vlado Škafar
Centar za kulturu Vlada Divljan
21.00
Kapuera
Jorge Itapuã, Brazil 2017, 73`
Q&A Jorge Itapuã
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
16.00
Deca
Vlado Škafar, Slovenija, 2008, 100′
Q&A Vlado Škafar
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
18.00
Životinjska ljubav
Urlich Seidl, Austija, 1995, 114’
Centar za kulturu Vlada Divljan
19.00
Sumpor i slava
Viktor Jakovleski, SAD, Meksiko, 2017, 67`
Q&A Viktor Jakovleski
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
20.00
Veličanstveni gubitnici: Drugačiji svet
Arūnas Matelis, Litvanija, Italija, CH, Belgija, Letonija, UK, Irska, Španija, 2017, 72’
Centar za kulturu Vlada Divljan
21.00
MATANGI / MAYA / M.I.A.
Steve Loveridge, Šri Lanka, Velika Britanija, SAD, 95 ‘
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
16.00
Rajske odore
Albina Griniute, Litvanija, Finska, 2016, 61’
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
18.00
Jednu kartu, molim
Matiss Kaža, Letonija, SAD, 2017, 65′
Centar za kulturu Vlada Divljan
19.00
Poslednja avantura Kaktus Bate
Đorđe Marković, Srbija, Hrvatska, 2018, 65’
Q&A Đorđe Marković
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
20.00
Gubici su očekivani
Urlich Seidl, Austrija, 1992, 118’
Centar za kulturu Vlada Divljan
21.00
Obskuro Baroko
Evengelia Kranioti, Grčka, Francuska, 2018, 60`