Kalendar

Kalendar
Sava centar
19.30
Poslednja avantura Kaktus Bate
Đorđe Marković, Srbija, Hrvatska, 2018, 65’
Q&A Đorđe Marković
Cineplexx Ušće
20.00
14 jabuka
Midi Z, Tajvan, Mjanmar, 2018, 84’
Sava centar
21.00
Slatko od Ništa
Boris Mitić, Srbija, Hrvatska, Francuska, 2017, 78’
Q&A Boris Mitić
Dom omladine Beograda
16.00
Upravo rođena
Robert Adanto, SAD, 2018, 84`
Q&A Robert Adanto, Marta Jovanović
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
16.00
Sovjetski hipici
Terje Toomistu, Estonija, Nemačka, Finska, 2017, 85’
Q&A Terje Toomistu
Dvorana Kulturnog centra Beograda
17.00
S namerom da se uništi
Joe Berlinger, SAD, 2017, 115`
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
17.00
Drevna šuma
Mindaugas Survila, Litvanija, 2017, 85′
Bioskop Fontana
17.00
Brižna Lorna
Annika Karlsson, Jessica Karlsson, Švedska, 2017, 60’
Dom omladine Beograda
18.00
Živeli bogati
Joel Akafou, Francuska, Burkina Faso, 2017, 60′
Q&A Joel Akafou
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
18.00
Gde si sada, Žoao Pedro Rodrigeš?
Joao Pedro Rodrigues, Portugal, 2017, 21’
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
18.22
Poslednji put kad sam video Makao
Joao Pedro Rodrigues & Joao Rui Guerra Damata, Portugal, 2012, 85’
Q&A Joao Pedro Rodrigues
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
18.30
Na ivici slobode
Anita Mathal Hopland & Jens Lengerke, Danska, Rusija, Ukrajina, 2017, 75’
Dvorana Kulturnog centra Beograda
19.00
Hanaa
Guiseppe Carriera, Italija, 2017, 87′
Q&A Guiseppe Carrieri
Bioskop Fontana
19.00
Princ od Notingvuda
Sonia Kronlund, Francuska, Nemačka, 2017, 85’
Centar za kulturu Vlada Divljan
19.00
Kedi
Ceyda Torun, Nemačka, SAD, Turska, 2016, 79’
Dom omladine Beograda
20.00
Trg Vitorio
Abel Ferrara, Italija, 2017, 75’
Q&A Abel Ferrara
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
20.00
Isus, znaš
Ulrich Seidl, Austrija, 2003, 87’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
20.00
Devojke Zlatne zore
Håvard Bustnes, Norveška, Danska, Finska, 2017, 95`
Cineplexx Ušće
20.00
Poslednja avantura Kaktus Bate
Đorđe Marković, Srbija, 2018, 62’
Dvorana Kulturnog centra Beograda
21.00
Vodič kroz crnu rupu
Zlatko Pranjić, Aleksandar Nikolić, Srbija, BiH, Hrvatska, VB, 2017, 74’
Q&A Aleksandar Nikolić, Zlatko Pranjić
Centar za kulturu Vlada Divljan
21.00
Mapa puna snova
Danilo Lola Ilić, Hrvatska, 2017, 72′
Q&A Danilo Lola Ilić, Biserka Vranić, Milan Rašula, Elis Lovrić
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
21.30
Havanjani
Julien Temple, Velika Britanija, 2017, 126′
Dom omladine Beograda
22.00
Kapuera
Jorge Itapuã, Brazil, 2017, 73`
Q&A Jorge Itapuã
Dom omladine Beograda
16.00
Rezo
Leo Cabriadze, Gruzija, Rusija, 2017, 63’
Q&A Leo Cabriadze
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
16.00
Dobre vesti: Kolporter, mrtvi psi i drugi ljudi iz Beča
Urlich Seidl, Austrija, 1990, 126’
Q&A Urlich Seidl
Dvorana Kulturnog centra Beograda
17.00
Podvedene
John Keith Wasson, Jane Wells, SAD, Švedska, 2013, 76`
Q&A John Keith Wasson
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
17.00
Avec L’Amour
Ilija Cvetkovski, Makedonija, 2017, 66’
Bioskop Fontana
17.00
Na ivici slobode
Anita Mathal Hopland i Jens Lengerke, Danska, Rusija, Ukrajina, 2017, 75’
Dom omladine Beograda
18.00
14 jabuka
Midi Z, Tajvan, Mjanmar, 2018, 84’
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
18.00
Matura
Ulrich Seidl, Austrija, 1982, 50’
Q&A Urlich Seidl
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
18.30
Crvena duša
Jessica Gorter, Holandija, 2017, 90`
Dvorana Kulturnog centra Beograda
19.00
Mirsada
Danilo Marunović, Crna Gora, 2018, 52`
Q&A Danilo Marunović
Centar za kulturu Vlada Divljan
19.00
male planete
Dirk Manthey, Nemačka, 2018, 97`
Q&A Dirk Manthey
Bioskop Fontana
19.00
Drevna šuma
Mindaugas Survila, Litvanija, 2017, 85′
Dom omladine Beograda
20.00
Meteori
Gurcan Keltek, Turska, Holandija, 2017, 84`
Q&A Gurcan Keltek
Dvorana Kulturnog centra Beograda
20.00
Lovci na zločin
Nicolas Wadimoff & Juan Jose Lozano, Švajcarska, 2014, 52`
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
20.00
Rodeo
Kiur Aarma, Raimo Joerand, Estonija, Finska, 2018, 74`
Q&A Kiur Aarma, Raimo Joerand
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
20.00
Donkeyote
Chico Perreira, Španija, Nemačka, Velika Britanija, UK, 2017, 86’
Cineplexx Ušće
20.00
Devojke Zlatne zore
Håvard Bustnes, Norveška, Danska, Finska, 2017, 95’
Dvorana Kulturnog centra Beograda
21.00
Kada dođu svinje
Biljana Tutorov, Srbija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, 72’
Q&A Biljana Tutorov
Centar za kulturu Vlada Divljan
21.00
Havanjani
Julien Temple, Velika Britanija, 2017, 126′
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
21.30
Majči
Josip Lukić, Hrvatska, 2018, 52`
Q&A Josip Lukić
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
22.22
Lavetovi
Igor Bezinović, Hrvatska, 2018, 16’
Q&A Igor Bezinović
Dom omladine Beograda
22.00
Festival
Anna Gawlita, Tomasz Wolski, Poljska, 2017, 85′
Dom omladine Beograda
16.00
Valdhajmov valcer
Ruth Beckermann, Austrija, 2018, 93’
Q&A Ruth Beckermann
Dvorana Kulturnog centra Beograda
17.00
Kazna
Will Francome, Mark Pizzey, SAD, Velika Britanija, 2017, 90`
Q&A Mark Pizzey
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
17.00
Nokija – Povezivali smo ljude
Arto Koskinen, Finska, 2017, 92’
Bioskop Fontana
17.00
Donkeyote
Chico Pereira, Španija, Nemačka, Velika Britanija, 2017, 86’
Dom omladine Beograda
18.00
Napalm
Claude Lanzmann, Francuska, 2017, 100`
Muzej savremene umetnosti Beograd
18.00
Ljudi pored jezera
Jean Marie Straub, Belgija, Švajcarska, 2018, 17’
Muzej savremene umetnosti Beograd
18.18
L. Koen
James Benning, SAD, 2018, 48’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
18.30
Najružniji auto
Grzegorz Szczepaniak, Poljska, 2017, 47’
Dvorana Kulturnog centra Beograda
19.00
Pustinjske neveste
Ada Ushpiz, Izrael, 2008, 75`
Q&A Ada Ushpiz
Bioskop Fontana
19.00
Crvena duša
Jessica Gorter, Holandija, 2017, 90’
Centar za kulturu Vlada Divljan
19.00
Vestvud: Pankerka, ikona, aktivistkinja
Lorna Tuker, Velika Britanija, 2018, 78’
Dom omladine Beograda
20.00
Lica mesta
Agnes Varda & JR, Francuska, 2017, 89’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
20.00
Obskuro Baroko
Evengelia Kranioti, Grčka, Francuska, 2018, 60`
Cineplexx Ušće
20.00
Priče koje naša kinematografija (ni)je ispričala
Fernanda Pessoa, Brazil, 2017, 80’
Dvorana Kulturnog centra Beograda
21.00
Doći će žuti ljudi sa Istoka i piće vodu sa Morave
Tanja Brzaković, Srbija, 2017, 72’
Q&A Tanja Brzaković
Centar za kulturu Vlada Divljan
21.00
Devojke Zlatne zore
Håvard Bustnes, Norveška, Danska, Finska, 2017, 95`
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
21.30
Fenixxx
Mihai Gavril Dragolea, Rumunija, 2017, 50`
Q&A Mihai Gavril Dragolea
Dom omladine Beograda
22.00
Bobi Džin
Elvira Lind, Danska, Švedska, 2017, 94`
Dom omladine Beograda
16.00
Etgar Keret: Po istinitoj priči
Stephane Kaas, Izrael, Holandija, 2017, 54’
Q&A Rutger Lemm
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
16.00
U podrumu
Urlich Seidl, Austrija, Nemačka, 2014, 85′
Dvorana Kulturnog centra Beograda
17.00
Saraj’vo
Mustafa Mustafić, Bosna i Hercegovina, 2017, 70′
Q&A Mustafa Mustafić
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
17.00
Hor sumraka – zasnovano na „Fragmentima izumiranja”
Nika Saravanja, Alessandro d’ Emilia, Italija, 2017, 62`
Muzej savremene umetnosti Beograd
17.00
Naš dragi mesec avgust
Miguel Gomes, Portugal, 2008, 150’
Bioskop Fontana
17.00
Naš novi predsednik
Maxim Pozdorovkin, SAD, Rusija, 2018, 78’
Dom omladine Beograda
18.00
Srećna zima
Giovanni Totaro, Italija, 2017, 91’
Q&A Giovanni Totaro
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
18.00
Varpa – obećana zemlja
Bruno Aščuks, Letonija, 2017, 95′
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
18.30
Kinšasa Makambo
Dieudo Hamadi, Kongo, Francuska, Švajcarska, Nemačka, Norveška, 2018, 75’
Art bioskop Kolarac
18.30
Valdhajmov valcer
Ruth Beckermann, Austrija, 2018, 93’
Q&A Ruth Beckermann
Dvorana Kulturnog centra Beograda
19.00
4 godine u 10 minuta
Mladen Kovačević, Srbija, 2018, 60’
Q&A Mladen Kovačević
Centar za kulturu Vlada Divljan
19.00
Lica mesta
Agnes Varda & JR, Francuska, 2017, 89’
Bioskop Fontana
19.00
Lavetovi
Igor Bezinović, Hrvatska, 2018, 16’
Q&A Josip Lukić, Igor Bezinović
Bioskop Fontana
19.16
Majči
Josip Lukić, Hrvatska, 2018, 52’
Dom omladine Beograda
20.00
Sumpor i slava
Viktor Jakovleski, SAD, Meksiko, 2017, 67`
Q&A Viktor Jakovleski
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
20.00
Devojka i drvo
Vlado Škafar, Slovenija, 2008, 100’
Q&A Vlado Škafar
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
20.00
Princ od Notingvuda
Sonia Kronlund, Francuska, Nemačka, 2017, 85’
Cineplexx Ušće
20.00
Nokija – mi smo povezivali ljude
Arto Koskinen, Finska, 2017, 92’
Art bioskop Kolarac
20.30
Bobi Džin
Elvira Lind, Danska, Švedska, 2017, 94`
Dvorana Kulturnog centra Beograda
21.00
Naš novi predsednik
Maxim Pozdorovkin, SAD, Rusija, 2018, 78’
Centar za kulturu Vlada Divljan
21.00
Kapuera
Jorge Itapuã, Brazil 2017, 73`
Q&A Jorge Itapuã
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
21.30
Priče koje naša kinematografija (ni)je ispričala
Fernanda Pessoa, Brazil 2017, 80`
Q&A Fernanda Pessoa
Dom omladine Beograda
22.00
MATANGI / MAYA / M.I.A.
Steve Loveridge, Šri Lanka, Velika Britanija, SAD, 95‘
Dom omladine Beograda
16.00
Vestvud: Pankerka, ikona, aktivistkinja
Lorna Tuker, Velika Britanija, 2018, 78’
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
16.00
Deca
Vlado Škafar, Slovenija, 2008, 100′
Q&A Vlado Škafar
Dvorana Kulturnog centra Beograda
17.00
Glasnije od oružja
Miroslav Sikavica, Hrvatska, 2017, 86′
Q&A Miroslav Sikavica
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
17.00
Brižna Lorna
Annika and Jessica Karlsson, Švedska, 2017, 60’
Bioskop Fontana
17.00
Srećna zima
Giovanni Totaro, Italija, 2017, 91’
Q&A Giovanni Totaro
Muzej savremene umetnosti Beograd
17.00
Mjesta na kojima nisam bio
Dane Komljen, Srbija, 2010, 22’
Muzej savremene umetnosti Beograd
17.22
Noćni razgovori s Mojcom
Vlado Škafar, Slovenija, 2009, 35′
Muzej savremene umetnosti Beograd
17.58
Kina, 87. Ostali
Jean-Pierre Outers, Violaine de Villers, Belgija, 2017, 60’
Dom omladine Beograda
18.00
Ljudski tok
Ai Weiwei, Nemačka, 2017, 140’
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
18.00
Životinjska ljubav
Urlich Seidl, Austija, 1995, 114’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
18.30
Kada rat počne
Jan Gebert, Češka Republika, Hrvatska, 2018, 76`
Art bioskop Kolarac
18.30
Festival
Anna Gawlita, Tomasz Wolski, Poljska, 2017, 85′
Q&A Anna Gawlita, Tomasz Wolski
Dvorana Kulturnog centra Beograda
19.00
Čarobnjak iz Mutnja
Branko Lazić, Srbija, BiH, 2017, 56’
Bioskop Fontana
19.00
Priče koje naša kinematografija (ni)je ispričala
Fernanda Pessoa, Brazil 2017, 80 min
Centar za kulturu Vlada Divljan
19.00
Sumpor i slava
Viktor Jakovleski, SAD, Meksiko, 2017, 67`
Q&A Viktor Jakovleski
Cineplexx Ušće
20.00
Naš novi predsednik
Maxim Pozdorovkin, SAD, Rusija, 2018, 78’
Dom omladine Beograda
20.30
Boli Bana
Simon Gillard, Belgija, Francuska, 2017, 60’
Q&A Simon Gillard
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
20.00
Veličanstveni gubitnici: Drugačiji svet
Arūnas Matelis, Litvanija, Italija, CH, Belgija, Letonija, UK, Irska, Španija, 2017, 72’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
20.00
Kedi
Ceyda Torun, Nemačka, SAD, Turska, 2016, 79’
Art bioskop Kolarac
20.30
14 jabuka
Midi Z, Tajvan, Mjanmar, 2018, 84’
Dvorana Kulturnog centra Beograda
21.00
Hotel Jugoslavija
Nicolas Wagnières, Švajcarska, 2017, 78’
Q&A Nicolas Wagnières
Centar za kulturu Vlada Divljan
21.00
MATANGI / MAYA / M.I.A.
Steve Loveridge, Šri Lanka, Velika Britanija, SAD, 95 ‘
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
21.30
male planete
Dirk Manthey, Nemačka, 2018, 97`
Q&A Dirk Manthey
Dom omladine Beograda
22.00
Koni Plank: Potencijal buke
Reto Caduff, Nemačka, 2017, 92′
Dom omladine Beograda
16.00
Velika zverka
Kaspar Astrup Schröder, Danska, 2017, 90’
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
16.00
Rajske odore
Albina Griniute, Litvanija, Finska, 2016, 61’
Dvorana Kulturnog centra Beograda
17.00
Blok 70
Zhi Wang, Kina, Srbija, 2018, 75′
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
17.00
Moldavsko čudo
Stian Indrevoll, Moldavija, Norveška, 2017, 82`
Muzej savremene umetnosti Beograd
17.00
Vavilon
Ala Eddine Slim, Ismael & Youssef Chebbi, Tunis, 2012, 112’
Bioskop Fontana
17.00
Hotel Jugoslavija
Nicolas Wagnières, Švajcarska, 2017, 78’
Q&A Nicolas Wagnières
Dom omladine Beograda
18.00
Daleko sazvežđe
Shevaun Mizrahi, Turska, Holandija, SAD, 2017, 80’
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
18.00
Jednu kartu, molim
Matiss Kaža, Letonija, SAD, 2017, 65′
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
18.30
Bregzitanija
Timothy George Kelly, Velika Britanija, 2017, 80`
Q&A Charlotte Kuhbrandt
Art bioskop Kolarac
18.30
Etgar Keret: Po istinitoj priči
Stephane Kaas, Izrael, Holandija, 2017, 54’
Q&A Rutger Lemm
Dvorana Kulturnog centra Beograda
19.00
Hram cvijeća
Irena Škorić, Hrvatska, 2018, 54’
Bioskop Fontana
19.00
Koni Plank: Potencijal buke
Reto Caduff, Nemačka, 2017, 92′
Centar za kulturu Vlada Divljan
19.00
Poslednja avantura Kaktus Bate
Đorđe Marković, Srbija, Hrvatska, 2018, 65’
Q&A Đorđe Marković
Dom omladine Beograda
20.00
O očevima i sinovima
Talal Derki, Nemačka, Sirija, Liban, 2017, 98’
Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova
20.00
Gubici su očekivani
Urlich Seidl, Austrija, 1992, 118’
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
20.00
Moderni muškarac
Eva Mulvad, Danska, Nemačka, 2017, 85`
Cineplexx Ušće
20.00
Valdhajmov valcer
Ruth Beckermann, Austrija, 2018, 93’
Art bioskop Kolarac
20.30
Boli Bana
Simon Gillard, Belgija, Francuska, 2017, 60′
Dvorana Kulturnog centra Beograda
21.00
Road Movie
Dmitrii Kalashnikov, Belorusija, Rusija, Srbija, BiH, Hrvatska, 2016, 67′
Centar za kulturu Vlada Divljan
21.00
Obskuro Baroko
Evengelia Kranioti, Grčka, Francuska, 2018, 60`
Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska
21.30
Lejla na mostu
Gulistan, Elizabeth Mirzaei, Kanada, Avganistan, 2017, 97`
Muzej savremene umetnosti Beograd
15.00
Neka leto više nikad ne dođe
Aleksandre Koberidze, Gruzija, 2017, 202`
Art bioskop Kolarac
18.30
Hanaa
Giuseppe Carrieri, Italija, 2017, 86’
Kombank dvorana
20.00
Okupirani bioskop
Senka Domanović, Srbija, Hrvatska 2018, 100’
Q&A Senka Domanović, Snežana Penev
Art bioskop Kolarac
20.30
Moderni muškarac
Eva Mulvad, Danska, Nemačka, 2017, 85’